Volvo Buses uvádí: Nový double-decker
Se svou výškou 4,25 metrů je Volvo 9700 DD vhodné pro severské země. Foto Volvo

Volvo 9700 DD je dalším v řadě dálkových autokarů Volvo 9700 a Volvo 9900. Splňuje požadavky zákazníků na větší kapacitu cestujících, flexibilitu, pohodlí a bezpečnost.

Volvo 9700 DD je dalším v řadě dálkových autokarů Volvo 9700 a Volvo 9900. Splňuje požadavky zákazníků na větší kapacitu cestujících, flexibilitu, pohodlí a bezpečnost.

 

S Volvo 9700 DD můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout komplexní řadu turistických a expresních autobusů s prémiovými funkcemi. Sektor expresních autobusů v severském regionu rychle roste a pro mnoho provozovatelů je Volvo 9700 DD splněným přáním po modelu s rozšířenou kapacitou a produktivitou,“ říká Niklas Orre, viceprezident pro prodej autokarů.

Vzhledem ke zvýšené konektivitě provozovatel lépe využije sledování vozidla v reálném čase. Může sledovat, kde se pohybuje a  může také optimálně naplánovat servis. Díky Zone Management - s použití PC - také může regulovat rychlost vozidla v určitých oblastech a zvýšit tak bezpečnost a snížit spotřebu paliva.

Volvo 9700 DD, které pojme až 96 cestujících, bylo vyvinuto tak, aby cestujícím poskytovalo co nejlepší pohodlí na krátkých i dlouhých cestách. Autokar je vybaven ergonomickými sedadly Volvo a klimatizací odděleně pro cestující a řidiče. K dispozici je široká škála multimediálních systémů a informačních systémů pro cestující. Dveře, centrální ulička, schody a výška střechy nahoře i dole jsou dimenzovány pro rychlé nastupování a vystupování.

Prostor pro řidiče v novém dvoupodlažním autokaru je prostorný a vyvýšený, aby poskytoval co nejlepší výhled. Pro zvýšení bezpečnosti provozu je Volvo 9700 DD také vybaveno několika aktivními bezpečnostními systémy, jako jsou elektronicky řízené brzdy, elektronický stabilizační systém a systém proti prokluzování. Řidič má k dispozici další benefity jako výstrahu Driver Alert Support, Lane Keeping Assistance ke snížení rizika opuštění jízdního pruhu a Collision Warning s Emergency Braking - varování před kolizí při nouzovém brzdění.

Kromě toho jsme doladili jízdní vlastnosti a autokar jezdí stabilně a bezpečně díky kombinaci vylepšeného odpružení a tlumení spojeného s ultra lehkým tělem. To spolu s designem vozidla také přispívá k úspoře paliva,“ vysvětluje Niklas Orre.

 

 
Technické údaje Volvo 9700 DD:
Délka: 13 - 14,8 m
Výška: 4,25 m
Rozvor kol: 5,36 - 7,16 m
Přední převis: 2,81 m
Zadní převis: 3,43 m
Hmotnost: 26,5 tun
Kapacita cestujících: Max 96
Motor: Volvo D11K, 6 válců, kromě nafty a bionafty lze i HVO
Výkon: 460 hp
Převodovka: Volvo I-shift AT2412F
 

Volvo Buses