FTL pořídí nové autobusy pro prostějovskou MHD
V roce 2007 pořídila FTL - First Transport Lines dva čtyřdvéřové EKOBUS CITY pro MHD v Prostějově a tři vozy EKOBUS INTERCITY s dvěma dveřmi pro regionální dopravu v Olomouckém kraji. Tímto nákupem dosáhl počet plynových autobusů v FTL Prostějov celkem 32 ks, což představovalo 35 % vozového parku.

Současný provozovatel městské dopravy v Prostějově, FTL- First Transport Lines, uzavřel s Městem novou desetiletou smlouvu a obnoví část vozidel.

Reklama

Současný provozovatel městské dopravy v Prostějově, FTL- First Transport Lines, uzavřel s Městem novou desetiletou smlouvu a obnoví část vozidel.

Předmětem veřejné zakázky zveřejněné 7. listopadu je dodávka 9 plně nízkopodlažních a bezbariérových autobusů pro MHD v Prostějově s pohonem na CNG. Vozidla pro městskou dopravu musí splňovat Technické a provozní standardy IDSOK. Předpokládaná hodnota zakázky je 58,5 milionu korun.

V říjnu 2022 uzavřela společnost FTL - First Transport Line se statutárním městem Prostějov smlouvu na zajišťování městské autobusové dopravy od roku 2024 do 2033. Ve výběrovém řízení byla s nejvýhodnější nabídkovou cenou 51,89 Kč na 1 vozokm vybrána jako vítězný uchazeč. Tendru se zúčastnily také Sdružení ICOM Prostějov (ČSAD Ústí nad Orlicí a ČSAD Jindřichův Hradec) a OAD Kolín. Objednatel požaduje pro zajištění provozu na 14 linkách alespoň 17 vozidel, všechny nízkopodlažní a nízkoemisní, průměrné stáří nemá přesáhnout 7 let.

Autobusy na CNG jezdí v Prostějově už dvacet let. FTL patřila k prvním dopravcům, kteří začali pořizovat autobusy na zemní plyn, v roce 2007 měla 35 % flotily na CNG.