Severoirský výrobce autobusů Wrightbus pověřil kanadského specialistu na palivové články Ballard Power Systems dodáním celkem 70 modulů palivových článků. Budou pohánět jednopodlažní a dvoupodlažní autobusy ve Velké Británii i v Evropě.
Severoirský výrobce autobusů Wrightbus pověřil kanadského specialistu na palivové články Ballard Power Systems dodáním celkem 70 modulů palivových článků. Budou pohánět jednopodlažní a dvoupodlažní autobusy ve Velké Británii i v Evropě.
Podle Ballard Power Systems obdrží Wrightbus FCmove®-HD články ještě letos. Autobusy s palivovými články pak budou uvedeny do provozu v roce 2025 ve Velké Británii a Německu. V Německu si nedávno objednala 28 vodíkových autobusů Saarbahn.
„Jsme potěšeni, že můžeme posílit náš vztah se společností Wrightbus a podpořit nasazování stále většího počtu autobusů na vodíkový pohon ve Velké Británii a Evropě,“ řekl Oben Uluc, viceprezident pro prodej a marketing, EMEA, ve společnosti Ballard Power. „Vidíme, že trh autobusů s palivovými články ze strany evropských provozovatelů, kteří se snaží dekarbonizovat své provozy s technologií umožňující dlouhé dojezdy, rychlé doplňování paliva a škálovatelnou infrastrukturu pro doplňování paliva, stále roste.“
Ballard nedávno obdržel svou dosud největší zakázku. Od polského výrobce autobusů Solaris na celkem 1 000 modulů palivových článků, které mají být dodány do konce roku 2027.
Ballard Power Systems v současné době expanduje a plánuje novou Gigafactory v Texasu na výrobu součástí a systémů palivových článků. Plánuje investovat kolem 160 milionů dolarů.

Na mnichovském hlavním autobusovém nádraží vzniknou…
Pražský dopravní podnik má největší fasádní fotovoltaiku v…
Ve Zlíně testují palubní systémy napojené na inteligentní…

