Rozbíhají se přípravy příštího ročníku výstavy 25. - 28.10.2005. Přidán den pro veřejnost se zvýhodněným vstupným. Informace na www.coachprogress.cz
Rozbíhají se přípravy příštího ročníku výstavy 25. - 28.10.2005. Přidán den pro veřejnost se zvýhodněným vstupným. Informace na www.coachprogress.cz
Ve třetím čísle Výstavního zpravodaje, které vyjde v tištěné podobě v české mutaci 16.12. 2005 a které BUSportál přináší v "pdf" formátu, naleznete ohlédnutí za nedávno skončenou výstavou, celkovou rekapitulaci, reference a názory vystavovatelů, plány a vize organizátora výstavy. Anglická verze by měla být k dispozici na sklonku roku. Zpravodaj bude adresně distribuován všem dopravcům, dopravním společnostem a zástupcům státní správy v České republice.

Výstavní zpravodaj Coach progress č.3 (pdf)

BUSportál těší, že velké množství fotografií ve Zpravodaji jsou právě fotografie BUSportálu, který byl a nadále je mediálním patrnerem výstavy.

Zvítězila opravdová láska k autobusům

(Úvodník zpravodaje od pořadatelů výstavy)
V pořadí první Evropská výstava autobusů a autobusové dopravy COACH PROGRESS skončila a s jakými pocity se rozcházeli účastníci výstavy, bychom vás rádi seznámili v tomto čísle výstavního zpravodaje. Rozhovory připravila naše redakce přímo na výstavišti v průběhu druhého a třetího dne. Názorům vystavovatelů je věnovaná převážná část obsahu tohoto čísla. Již nyní je možno hodnotit úspěšnost výstavy nejen z pohledu vystavovatelů, ale i organizátora výstavy firmy EUROPRODEX CZ Lucie Zborovské. Důležité je, že se podařilo téměř uskutečnit veškeré záměry. Výstava měla smysl, atmosféru a naplnila očekávání organizátorů. Cílem bylo vytvořit prostředí pro klidná konstruktivní jednání, setkání těch pravých lidí na správném místě. To se podařilo! Atmosféra v hale číslo čtyři byla báječná. Bylo potěšující pozorovat jak »konkurenti« ze všech koutů Evropy najednou našli společný jazyk a co je spojovalo? Přece láska k autobusům – našli společnou řeč. Národní hrdost a příslušnost ke své značce zde byla cítit na každém kroku, s velkým nadšením předváděli všichni veškeré dokonalosti svých výrobků. Vedle značek zvučných jmen jako třeba Mercedes, Volvo, Scania, Bova, Berkhof, Beulas, VW se objevila expozice polské firmy Solaris, která velmi intenzivně začíná pronikat na český trh. Do detailů esteticky zpracovaný autobus i perfektně připravené technické a propagační materiály, výborně připravená, srozumitelná a jasně cílená tisková konference upoutala přítomné novináře a dopravce. Za zmínku určitě stojí představení firmy PRE – OS ze Slovenska, poprvé ukázala své autobusy v České Republice a byl o ně skutečný zájem. Pevně věříme že se brzy na našich silnicích objeví nízkopodlažní autobusy s ekologickým pohonem firmy TEDOM, která představila svůj autobus v nápadité expozici. Velká konkurence také byla v zastoupení malých autobusů a minibusů firem Turancar – Isuzu, Ceatano, Rošero, Mave, Ros – VW, KHMC z Opavy. Bylo až neuvěřitelné, jak velký zájem byl o expozici historických autobusů, kterým dominoval hasičský autobus SODOMKA z roku 1928. Srdce se určitě rozbušilo každému, kdo jen trochu autobusům rozumí při pohledu na překrásné autobusy Škoda RO, RTO a Karosa ŠD z Vysokého Mýta. O tom že, výstava byla úspěšná, svědčí to, že již nyní, několik týdnů po výstavě, se hlásí první vystavovatelé na další ročník výstavy, který se uskuteční v říjnu příštího roku. Práce organizátora výstavy nekončí. Připravují se reportáže z výrobních provozů jednotlivých výrobců a opravárenských závodů. Výstavní zpravodaj bude vycházet po celý rok až do další výstavy a bude informovat o všech novinkách. Zvítězila opravdová láska k autobusům.