Volvo Trucks zahajuje sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel
Těžká nákladní vozidla Volvo FM, Volvo FH a Volvo FMX s celkovou hmotností 44 tun představují přibližně dvě třetiny tržeb. Foto Volvo

Jako první světový výrobce nákladních vozidel začne Volvo Trucks vyrábět těžká 44tunová nákladní vozidla: nejprodávanější typy Volvo FM, Volvo FH a Volvo FMX. 
Jako první světový výrobce nákladních vozidel začne Volvo Trucks vyrábět těžká 44tunová nákladní vozidla: nejprodávanější typy Volvo FM, Volvo FH a Volvo FMX. 
S těmito novými přírůstky má Volvo Trucks v celosvětové sériové výrobě šest modelů elektrických nákladních vozidel – což je nejširší řada elektrických nákladních vozidel v oboru.
 
Je to milník a dokazuje, že jsme v čele transformace tohoto odvětví. Je to méně než dva roky, co jsme poprvé představili naše těžká elektrická nákladní vozidla. Nyní navyšujeme objemy a budeme dodávat tato skvělá nákladní vozidla zákazníkům po celé Evropě,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

Sériová výroba nejtěžších elektrických nákladních vozidel Volvo bude zahájena v továrně Tuve ve švédském Göteborgu a příští rok bude následovat továrna v belgickém Gentu. Volvo vyrábí elektrická nákladní vozidla na stejné lince jako její konvenční nákladní vozidla, což poskytuje vysokou flexibilitu výroby a zvýšení efektivity. Baterie dodává nový závod společnosti Volvo Trucks na montáž baterií v Gentu.
 
Poptávka po elektrických nákladních vozidlech na mnoha trzích rychle roste, přičemž jednou z hnacích sil je potřeba, aby kupující přepravy přešli na dopravu bez fosilních paliv, aby splnili své cíle udržitelnosti. Elektrické portfolio společnosti Volvo Trucks by dnes mohlo pokrýt přibližně 45 % veškerého zboží přepravovaného v Evropě.
 
Prodali jsme více než 1 000 kusů našich těžkých elektrických nákladních vozidel a celkem více než 2 600 našich elektrických nákladních vozidel. To jsou stále malá čísla, ale očekáváme, že objemy v příštích několika letech výrazně vzrostou. Do roku 2030 by mělo být nejméně 50 procent nákladních vozidel, které celosvětově prodáváme, elektrických,“ komentuje Roger Alm.
 
Elektrická řada šesti modelů nákladních vozidel Volvo Trucks pokrývá širokou škálu aplikací, jako jsou městská distribuce a manipulace s odpadem, regionální přeprava a stavební práce.
 

Volvo Trucks zahajuje sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel
Výroba těžkých nákladních vozidel bude zahájena v továrně Tuve ve švédském Göteborgu a příští rok bude následovat továrna v belgickém Gentu. Baterie dodává nový závod společnosti Volvo Trucks na montáž baterií v Gentu. Foto Volvo