Volvo Trucks zahajuje celosvětově největší klání servisních pracovníků VISTA
V minulém ročníku se kvalifikovalo 240 týmů do semifinále, které proběhlo ve švédském Göteborgu. Nejlepších 40 týmů v červnu 2018 soutěžilo v brazilské Curitibě na mistrovství VISTA World Championships; první místo si nakonec vybojoval tým „Viies Ratas“ z Estonska.

Od pondělí 30. září je možné se registrovat do soutěže Volvo International Service Training Awards. Očekává se účast až 20 tisíc techniků z globální servisní sítě Volvo Trucks a Volvo Buses.
Od pondělí 30. září je možné se registrovat do soutěže Volvo International Service Training Awards. Očekává se účast až 20 tisíc techniků z globální servisní sítě Volvo Trucks a Volvo Buses.
Cílem soutěže VISTA je přitáhnout a podporovat zkušené techniky prostřednictvím týmové práce a rozvoje způsobilostí.

Z formálního pohledu je VISTA soutěž, ale jejím hlavním cílem je podporovat týmovou práci, rozvíjet týmového ducha i hrdost a současně inspirovat k sebevzdělávání a rozvoji způsobilostí. Pro servisní pracovníky jde o způsob, jak si rozšířit znalosti, a ještě zvýšit kvalitu práce, což v konečném důsledku vede k lepším zákaznickým službám i vyšší spokojenosti zákazníků.

Mimořádně kvalifikovaní a motivovaní technici na servisech Volvo Trucks jsou schopni diagnostikovat poruchy a opravit problémy nákladních vozidel, včas a zároveň podle nejvyšších kvalitativních norem. Právě díky těmto dovednostem pomáhají zákazníkům minimalizovat prostoje jejich nákladních vozidel.

„Špičková servisní síť je pro podnikání našich zákazníků v oblasti nákladní dopravy zcela klíčová,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks. „VISTA poukazuje na důležitost našich mechaniků a současně tato soutěž slouží ke zlepšování našich dovedností, abychom dokázali zajišťovat mimořádnou kvalitu služeb, poskytovaných těmi nejlepšími servisními týmy na světě.“

VISTA každoročně roste a očekává se, že v rámci cca 5 tisíc týmů se registruje až 20 tisíc účastníků z celosvětové servisní sítě Volvo. Společnost Volvo Trucks prostřednictvím této soutěže reaguje na celosvětově platný problém, kterým je nábor kvalifikovaných servisních pracovníků a jejich udržení.

„Světové mistrovství VISTA je pro týmy příležitostí, jak ukázat celému světu svůj um a schopnost postavit se těm úplně nejlepším před desítkami tisíc diváků. VISTA není jen soutěž – je to oslava týmové práce, různorodosti a talentu, a právě tím je tento podnik jedinečný,“ vysvětluje Anna Rogbrantová, vedoucí projektu VISTA.

O soutěži VISTA

Volvo International Service Training Awards vznikla v roce 1957, původně jako klání otevřené pouze technickým pracovníkům Volvo ve Švédsku. O 20 let později, tedy kolem roku 1977, již pokrývala všechny kontinenty a dokázala přilákat autorizované prodejce Volvo z celého světa. Dnes se VISTA pořádá jednou za dva roky a jde o celosvětově největší soutěž pořádanou pro servisní pracovníky.

Do soutěže VISTA se mohou přihlásit všichni prodejci Volvo Trucks a Volvo Buses z celého světa, vč. servisních techniků. Zúčastněné týmy musejí v rámci kvalifikace splnit dvě části zahrnující teoretické otázky i technické úkoly.

V rámci minulého ročníku (2017-18) se kvalifikovalo celkem 240 týmů do semifinále, které proběhlo ve švédském Göteborgu. Nejlepších 40 týmů poté v červnu 2018 soutěžilo v brazilské Curitibě na mistrovství VISTA World Championships; první místo si nakonec vybojoval tým „Viies Ratas“ z Estonska.

Z regionu Central East Europe byli v soutěži dva zástupci z Rakouska a Srbska, kteří se umístili na 15 a 21 místě. Tři české týmy neprošly náročným sítem ze semifinále do finálového kola. Tak snad letos ...


Volvo Trucks zahajuje celosvětově největší klání servisních pracovníků VISTA
Volvo Trucks zahajuje celosvětově největší klání servisních pracovníků VISTA