Veolia Transport Praha zahájí provoz MHD  v Roudnici nad Labem
Malokapacitní částečně nízkopodlažní autobus SOR Veolie Transport na lince PID

Autobusem s logem Veolia Transport se cestující poprvé svezou od 1. ledna 2011
Reklama
Autobusem s logem Veolia Transport se cestující poprvé svezou od 1. ledna 2011
Praha 15. prosince 2010 – Společnost Veolia Transport Praha zvítězila ve výběrovém řízení na provozovatele městské hromadné dopravy v Roudnici nad Labem. Smlouva s dopravcem je uzavřena na pět let v rozsahu 42 tisíc kilometrů ročně.

„Vítězství ve výběrovém řízení v Roudnici nad Labem je pro Veolia Transport i referencí do dalších tendrů. Při provozování městské autobusové dopravy využijeme nejen svých zahraničních znalostí, ale i dlouholetých zkušeností s provozováním MHD v České republice, například v Teplicích,“ říká Ivo Novotný, marketingový a personální ředitel Veolia Transport ČR. „V budoucnu bychom rádi rozšířili městskou dopravu i do dalších okolních obcí a zajistili lidem lepší dopravní obslužnost v okolí města včetně přilehlých lokalit,” informuje David Rameš, vedoucí odboru majetku a rozvoje města Roudnice nad Labem.

Městská hromadná doprava je v Roudnici nad Labem tvořena jedinou autobusovou linkou označenou licenčním číslem 556 001. Trasa je vedena ze zastávky Podlusky, 1. máje do zastávky Vědomice. Na linku, která bude v provozu pouze v pracovní dny, bude nasazován částečně nízkopodlažní autobus SOR BN 8,5 v červenošedých firemních barvách Veolia Transport splňující emisní normu EURO 5.

TZ Veolia Transport