První autobusy Volvo s novým plynovým motorem míří do Bernu.
První autobusy Volvo s novým plynovým motorem míří do Bernu.
5.9.2005 Vovo Buses - Společnost Volvo Buses získala zakázku na autobusy Volvo 7700 s novým plynovým motorem od společnosti Bernmobil ve Švýcarsku na 32 článkových vozidel s opcí na dalších 39.

Bernmobil je lokální veřejný dopravce v Bernu. Společnost se rozhodla postupně obměnit dieselové autobusy na autobusy na plynový pohon z důvodů šetrnosti k životnímu prostředí. Autobusy budou poháněny bioplynem, který na rozdíl od zemního nepřispívá k vyšší úrovni CO2.

Prvních deset ze zakázky dvaatřiceti autobusů bude dodáno v létě 2006, zbytek během podzimu. Autobusy jsou kompletovány v závodě Volvo Buses v polské Vratislavi.

Na BUSportálu jsme uvedli reportáž:

Z návštěvy Volvo Polska Wroclaw.

"Jsme velmi hrdí na to, že jsme byli vybráni pro tuto zakázku - jedná se o velký krok Bernu k lepšímu životnímu prostředí svých obyvatel, " říká Thierry Currit z Volvo Buses ve Švýcarsku." Jednou ze základních hodnot Volvo je ochrana životního prostředí. Proto je přirozené pro Volvo Buses konstantně zlepšovat a rozšiřovat nabídku plynových autobusů."

Přes 1000 autobusů dodaných činí Volvo Buses evropským leaderem v oboru plynových autobusů od začátkutku v roce 1992. Společnost nyní pokračuje další fází vývoje novým devítilitrovým motorem na zemní a bioplyn. Ten překonává své předchůdce a splňuje Euro 5 a EEV.

Na BUSportálu jsme uvedli

Nový plynový motor Volvo Buses - lepší výkon a nižší úroveň emisí.

Motor není jediným novým prvkem. Volvo Buses kompletují nízkopodlažní městský autobus Volvo 7700 s novým ergonomickým pracovištěm řidiče, novou přední nápravou pro lepší manévrovatelnost, novým elektrickým systémem a zvýšenou bezpečností díky zesílené přední části.
Zdroj: Tisková zpráva Volvo Buses, překlad BUSportál