Scania pomáhá hasičům

Scania Česká republika zapůjčila Hasičskému záchrannému sboru ČR nákladní vozidlo R 450 s návěsem pro humanitární pomoc Řecku. 
Scania Česká republika zapůjčila Hasičskému záchrannému sboru ČR nákladní vozidlo R 450 s návěsem pro humanitární pomoc Řecku. 
Česká republika vyhověla žádosti řeckého ministra pro migraci a pomůže Řecku v boji s epidemií koronaviru mezi žadateli o azyl. Těch je v zemi 115 tisíc a v souvislosti s epidemií COVID-19 dochází ke zhoršení situace v uprchlických táborech i na hranicích s Tureckem.

„Jsme rádi, že hasičům můžeme opět podat pomocnou ruku,“ říká manažer prodeje speciálních vozidel Scania Petr Smola. „Už před časem jsme začali nabízet na všech našich servisech zdarma desinfekci vozidel. Nyní zase značnou část humanitární pomoci Řecku odveze nákladní vozidlo Scania, které jsme Hasičskému záchrannému sboru ČR bezplatně zapůjčili. Jedná se o tahač R 450 s plachtovým návěsem včetně pojištění, který přispěje k pohodlnější a ekonomičtější přepravě této humanitární pomoci.“

Na žádost řecké strany převáží konvoj zejména mýdla, šampony, toaletní papíry a také nafukovací matrace, spací pytle, deky a ručníky. To vše v hodnotě 4,3 mil. korun.

Z národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu vyjel konvoj v pátek 24. dubna. Trasu má naplánovanou přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko až do Řecka, kde v oblasti Atén jeho cesta končí.

Zapůjčení tahače Scania s návěsem tak umožní hasičům beze změny pokračovat v rozvozech ochranných pomůcek v České republice s jejich stávající technikou.

ScaniaScania pomáhá hasičům
Scania ČR pomůže Řecku v boji s epidemií koronaviru mezi žadateli o azyl, kterých je v zemi 115 tisíc a v souvislosti s epidemií COVID-19 dochází ke zhoršení situace v uprchlických táborech i na hranicích s Tureckem. Foto Scania
Scania pomáhá hasičům
Scania zapůjčí tahač R 450 s plachtovým návěsem včetně pojištění, který přispěje k pohodlnější a ekonomičtější přepravě humanitární pomoci do Řecka. Foto Scania