Zdá se, že se tématika řidiček autobusů setkala se zájmem a že se dá očekávat nepravidelný seriál, jak dobře odhadli na K-reportu. U Student Agency se asi s řidičkami hned tak nepotkáme.
Zdá se, že se tématika řidiček autobusů setkala se zájmem a že se dá očekávat nepravidelný seriál, jak dobře odhadli na K-reportu. U Student Agency se asi s řidičkami hned tak nepotkáme.
Můžete se už těšit na řidičky z ČSAD Semily, Connexu Morava a VČ - už máme slíbené materiály, dále mám tip na plzeňský Dopravní podnik - tady si vzpomínám na článek v místním tisku, jedna řidička už se nám připravuje v ČSAD Uherské Hradiště".

"V Pardubicích bude nová řidička. Stručný popis: štíhlá dlouhovlasá blondýna, věk cca. 25 let. Teď zrovna dělá kurz řízení trolejbusu, " hlásí K-report. V Pardubicích mají řidiček už teď prý mnoho, tahle zřejmě cestující zaujala nadstandardně. U dopravního podniku města České Budějovice je jedna řidička autobusu a 2 řidičky trolejbusu - podle dobrovolného spolupracovníka BUSportálu. Tip máme na ČSAD Liberec, DP Karlovy Vary a ČSAD Havířov.

U Student Agency se asi s řidičkami hned tak nepotkáme. Ostravský busportálový dobrovolník se na to zeptal přímo Radima Jančury. Na dotaz, "zda se objeví za volanty autobusů i u SA......? :-)" s proklikem na BUSportálové řidičky, došla odpověď "ne." Při dosahování vysoké efektivity zaměstnanců Student Agency tu vidíme velké rezervy - stevardka s řidičským průkazem by mohla provést řádné střídání řidičů na dlouhých linkách. Když už rozdala kávu, časopisy a sluchátka, nemá toho v autobuse až tak moc na práci. Tak to řeší ostatně se dvěma řidiči Nobless line (opačně).

Děkuji K-reportérům za zařazení jako řidička "dabra". Mám to proti těm opravdovým o mnoho jednodušší. Protože řídím autobusy na předváděcích akcích, jedná se o vozidla nová, kde řadit je snadné - pokud to není vůbec automat, mají všechny možné vymoženosti jako automatickou brzdu do kopce do sešlápnutí plynu, kameru pro couvání .... Ten, který autobus přivezl, se o něj bojí a dává na mne kvalifikovaně pozor a cestující ? Ti kromě ironických poznámek (vyjímky) nezlobí, ostatně to od manažerů autobusových výrobců, prodejců a dopravců a dopravních novinářů lze takto očekávat. A když mi po průjezdu Benešovem v listopadu zatleskali, mám z toho Vánoce ještě dneska.

V "seriálu" zatím vyšlo:

"Naše Lidunka" říkají na divizi v Sokolově kolegové ve společnosti Autobusy Karlovy Vary své spolupracovnici.

Řidičky autobusů jsou méně konfliktní ve vztahu k cestujícím. (ČSAD autobusy Plzeň)