Rekordní objednávka elektrických nákladních vozidel Volvo od společnosti Maersk

Celkem 126 trucků Volvo VNR Electric bude využívat Performance Team v Kalifonii v Severní Americe za rok. Volvo Trucks nabízí šest modelů nákladních aut na baterie.
Celkem 126 trucků Volvo VNR Electric bude využívat Performance Team v Kalifonii v Severní Americe za rok. Volvo Trucks nabízí šest modelů nákladních aut na baterie.
Společnost Volvo Trucks v Severní Americe získala objednávku na 110 nákladních vozidel Volvo VNR Electric od globální logistické společnosti Maersk. Dohoda navyšuje původní objednávku čítající 16 vozidel stejného modelu a představuje tak dosud největší uzavřený obchod elektrických nákladních vozidel Volvo.
 
Objednávku zadal Performance Team, součást Maersk Group, a dohromady to znamená pro Performance Team celkem 126 těchto vozidel. První budou v provozu ve 2. čtvrtletí 2022, nasazení všech 126 nákladních vozidel je naplánováno na první čtvrtletí roku 2023.

Elektrická nákladní vozidla třídy 8 se budou používat v Kalifornii pro různé přepravní úkoly, budou sloužit pro zajištění přepravy při odvodnění přístavů a pokrývat distribuční trasy mezi sklady.

Volvo VNR Electric má provozní dojezd až 440 km a akumulaci energie až 565 kWh. Vozidla lze nabít na 80 % za 90 minut se šesti-bateriovou a za 60 minut se čtyř-bateriovou verzí nabíjení. Volvo VNR Electric se vyrábí v továrně Volvo Trucks v New River Valley ve Virginii, který je výhradním výrobcem všech nákladních vozidel Volvo v Severní Americe.

Volvo Trucks si stanovila ambiciózní cíl, že do roku 2030 bude 50 % všech prodávaných nákladních vozidel po celém svět elektrických.

Jsme odhodláni být lídrem elektrické přeměny dopravního průmyslu. Objemy jsou stále nízké, ale pozorujeme rychle rostoucí zájem v Evropě, Severní Americe a také v dalších částech světa. V roce 2021 jsme přijali objednávky, včetně prohlášení o záměru k nákupu, na více než 1 100 nákladních vozidel z více než 20 zemích. Zjevně se stává klíčovou konkurenční výhodou možnost nabízet elektrická dopravní řešení s nulovými emisemi,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

Volvo Trucks bylo v roce 2021 lídrem na trhu těžkých elektrických nákladních vozidel v Evropě s tržním podílem 42 % a má vedoucí postavení také v Severní Americe. S celkem šesti modely elektrických nákladních vozidel ve výrobě od letošního roku má Volvo Trucks nejkomplexnější elektrickou nabídku v celosvětovém přepravním průmyslu, která zahrnuje vše od městské distribuce a svozu odpadu až po stavební a regionální přepravu.