Pod značkou FlixBus jezdí autobusy v Brazílii
Od 1. prosince 2021 spojují velkoměsta São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte v Brazílii zelené autobusy pod značkou FlixBus. Foto Sérgio PhotoBus

São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte jsou prvními městy v síti zelených autobusů, prvním partnerem je Grupo Adamantina.

São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte jsou prvními městy v síti zelených autobusů, prvním partnerem je Grupo Adamantina.

FlixBus na začátku prosince vyjel na dvou autobusových trasách v Brazílii. Na dvou hlavních trasách z největšího města Latinské Ameriky São Paulo do Rio de Janeiro a Belo Horizonte nabízí až dvanáct odjezdů denně.

Svůj obchodní model přinesl dopravce na jeden z největších autobusových trhů na světě. Přibližně 60 % brazilské populace využívá dálkové autobusy.

"Brazílie je pro nás díky svým kontinentálním rozměrům strategickým a vysoce potenciálním trhem. Jako společnost, známá inovací mobility v celosvětovém měřítku, chceme nabídnout cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování ještě většímu počtu spotřebitelů po celém světě. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme zahájit činnost v Brazílii," říká André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus.

První místní partner je Grupo Adamantina. Jedná však s více partnery a plánuje nabídnout další spojení. "Chceme v Brazílii vytvořit pevnou síť podobnou těm, které jsou nabízeny v Evropě a Spojených státech, kde spolupracujeme s více než 500 různými autobusovými partnery," řekl Edson Lopes, generální ředitel společnosti FlixBus Brazílie. "FlixBus bude jedním z prvních globálních hráčů, kteří budou brazilským zákazníkům poskytovat snadnou, cenově dostupnou a pohodlnou autobusovou dopravu. Vstup německé společností reaguje také na nedávné kroky brazilských federálních regulačních orgánů otevírající větší konkurenci na trhu." V autobusech naleznou cestující mezinárodní standard FlixBus, který známe z Evropy.