Po švédských Scaniích se v Berlíně objevují i autobusy z Nizozemí VDL Citea LLE
Foto VDL Bus & Coach

Po dlouhodobých testech objednal dopravce BVG 236 těchto autobusů.
Reklama
Po dlouhodobých testech objednal dopravce BVG 236 těchto autobusů.
30. ledna 2015 prezentoval dopravce BVG (Berliner Verkehrsbetriebe) autobus VDL Citea LLE jako nový autobus pro veřejnou dopravu pro Berlín. Po dva roky probíhajícím testování zadal v loňském létě dopravce BVG objednávku na 236 Citeas LLE. Prvních 40 vozidel z této zakázky bude uvedeno do provozu během února, a to především v jihozápadním Berlíně. investice do autobusů VDL je 60.8 milionu EUR. BVG chce v investicích do modernizace vozového parku dále pokračovat.

VDL deklaruje u Citey LLE EURO 6 nízkou hmotnost, která snižuje spotřebu paliva a s tím i emise. Citeay LLE pro BVG nabízejí prostor pro 38 sedících a 32 stojících cestujících. Konstrukce je nízkopodlažní pro vstup a výstup, umožňuje bezbariérovou přepravu invalidních vozíků a kočárků. Výška podlahy je odlišena barevně.
Dopravce Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) působí v Berlíně od roku 1929. V současnosti provozuje BVG 10 linek metra, 22 tramvajových linek a 149 autobusových linek, přepraví 970 milionů ročně. .
Z TZ VDL Bus & Coach
BUSportál: Evropská "škatulata" mezi zeměmi, které mají svoji vlastní výrobu autobusů, jsou zajímavá. Z poslední doby to byla např. zakázka na švédské Scanie do Berlína, naopak pak zase do Švédska putují nizozemské VDL Futury a Citey. V loňském roce zaujala zakázka vysokomýtských Crosswayů pro Deutsche Bahn.
Pokud jde o výsledek konkurenčního prostředí v rámci Evropy, je to zcela v pořádku. Nelze si po čase odpustit konstatování, že jsme naštěstí už dlouho nezaznamenali větší zakázku autobusů do Evropy z Číny. Tyto přesuny jsou totiž tvrdě jednostranné, do Číny nevyveze v autobusovém segmentu z Evropy nikdo nic. Čína vyžaduje výrobu přímo v zemi, což je pro přiučení se ideální. Po letech se joint venture ukončí a je to.

Po švédských Scaniích se v Berlíně objevují i autobusy z Nizozemí VDL Citea LLE
Foto VDL Bus & Coach