Novinky v systému AMSBus:
Příklad využití možnosti nákupu při přestupu.

AMSBus eShop na nových doménách pro Českou republiku i Slovensko, nová platební brána pro Slovensko, nákup jízdenek s přestupem najednou ...
Reklama
AMSBus eShop na nových doménách pro Českou republiku i Slovensko, nová platební brána pro Slovensko, nákup jízdenek s přestupem najednou ...
Od března 2014 funguje AMSBus eShop na nových doménách, v České republice na doméně www.amsbus.cz a na Slovensku na www.amsbus.sk. Přes ikonu nákupního košíku pak lze nakupovat jízdenky přímo z vyhledávacího systému IDOS v www.idos.cz, na Slovensku z z vyhledávacího systému Cestovné poriadky www.cp.sk. Navíc od května 2014 je nově přidána na www.amsbus.sk možnost platit přes účet ve Slovenskej sporiteľni přímo převodem z účtu – platební brána "sporopay".

V souvislosti s úpravami vyhledávače jízdních řádů IDOS byla v eShopu AMSBus přidána možnost zakoupení jízdenek s přestupem najednou (tzv.“hromadný nákup“ s předvolenými parametry spojení) . Je třeba použít ikonu ve spodní části, kde je uvedeno "Koupit jízdenky" (viz titulní obrázek).

Potěšující je, že už většina dopravců zapojená v eShopu AMSBus již nepožaduje vytištění e-jízdenky, řidičům postačí, když se cestující prokáží jejím kódem. Na eShopu je tato možnost označena ikonou přeškrtnuté tiskárny.

Řidiči dopravců s chytrými“ telefony mohou být vybaveni mobilní aplikací Plánky AMS, kde se jim zobrazuje aktuální obsazenost z jednotlivých zastávek, mohou si označovat cestující, kteří již nastoupili i doplňovat ty, kterým prodali jízdenky přímo v autobusu.
Nově se do systému AMSBus, který umožňuje internetový i klasický předprodej jízdenek, zapojili dopravci: ARDA Tur EOOD (bulharský dopravce - linka Praha – Bratislava - Budapest - Sofia - Varna), METRO PLUS Ltd. (bulharský dopravce – linka Berlin-Dresden-Praha- Bratislava-Budapest-Sofia), SAD Sliač s.r.o. – (vnitroslovenský dopravce - linky Sliač-Košice) a Baronetto s.r.o. (český dopravce - linka Praha-Kadaň-Klášterec n.O.).

Jízdenky dopravců v systému AMSBus lze nyní koupit osobně i v kanceláři Autobusy KAVKA v Mostě a v kanceláři LENET travel v Karlových Varech. Seznam všech kanceláří na http://offices.svt.cz.
TI ČSAD SVT Praha s.r.o.