Nové cíle ve Švýcarsku dosažitelné FlixBusem

Nejvýše položený evropský stát nabízí celou řadu cestovatelských zážitků. Počet spojení do této destinace se již několik let zvyšuje, s FlixBusem se nyní dostanete kromě Curychu také do Zugu a turistického střediska Interlakenu.

Nejvýše položený evropský stát nabízí celou řadu cestovatelských zážitků. Počet spojení do této destinace se již několik let zvyšuje, s FlixBusem se nyní dostanete kromě Curychu také do Zugu a turistického střediska Interlakenu.

Jde o prodloužení již osvědčené linky z Prahy do Curychu. Českým cestovatelům zpřístupňuje mimo Švýcarska, také Kostnici a pobřeží Bodamského jezera. Spojení Prahy s Interlakenem pro FlixBus zajišťuje společnost Umbrella Coach and Buses. První autobus vyráží v Prahy ve čtvrtek 11. dubna.

Autobus bude každoděnně odjíždět z pražské Florence v 7:20, nastoupit lze na zastávce Praha Hlavní nádraží (7:30), dále zastavuje v Řezně (11:05), Mnichově (13:20), Friedrichshafenu (15:50), Meersburgu (16:15), Kostnici Altmannsdorfu (16:55) a Kostnici Hlavním nádraží (17:10), ve Švýcarsku pak již Curyšské letiště v 18:15, Curych (18:45), navazují nové stanice v Zugu (19:30), a  do cílové stanice v Interlakenu přijíždí v 21:10.  Opačným směrem vyjíždí z Interlakenu spoj v 8:45, zastavuje v Zugu (10:35), Curychu (11:30) a na curyškém letišti (11:50), v Kostnici na hlavním nádraží (12:55), v Kostnici Alltmansdorfu (13:05), Meersburgu (13:45), Friedrichshafenu (14:15), Mnichově (17:10), Regensburgu (19:00) a přijíždí do Prahy na Hlavní nádraží v 22:30 a na Ústřední autobusové nádraží na Florenci v 22:35. Celou trasu linky můžete prohlédnout ZDE.

Máme zájem o rozvíjení spojení do turisty oblíbeného a vyhledávaného Švýcarska. V našem portfoliu je již dostupné spojení jak do hlavních měst Curychu, Bernu, tak i do lokalit na západě země do Ženevy či Lausanne. Prodloužením této linky do Curychu až do Interlakenu chceme zpřístupnit další zajímavá místa v atraktivní oblasti Bernských Alp,“ osvětluje záměr FlixBusu Tomáš Beránek, tiskový mluvčí firmy.

Turistické cíle ve Švýcarsku jsou mezi českými cestujícími velmi oblíbené. Městečko Zug se chlubí působivým středověkým centrem. Dochovalo se i rozsáhlé městské opevnění a hodinová věž Zytturm z 13. století. V centru města je dodnes k vidění hrad, sídlo místních vládců Kyburků a později Habsburků. V něm dnes sídlí historické muzeum. Zug je také skvělým východiskem na řadu turistických stezek.

Konečná stanice Interlaken má unikání polohu mezi dvěma alpskými jezery. Je východiskem pro výlety do alpských oblastí Jungfrau nebo Grindelwald. Hned nad Interlakenem se nachází vyhlídková vrchol Schynige, kam lze vyjet historickou ozubnicovou železnicí. Nad městem se tyčí několik dalších vyhlídkových stanovišť. I takto instantně lze okusit pravé alpské vrcholy. Švýcaři upozorňují, že každý by měl navštívit Aletschský ledovec, ten totiž v důsledku klimatické změny rychlým tempem taje. Díky té samé změně se ale místní chlubí téměř středomořskými teplotami na březích jezer. I pro milovníky slovesného umění má Interlaken významnou zajímavost: již od roku 1912 tu každoročně hrají na otveřeném jevišti s kulisami středověkého stavení představení Schillerova zpracování Viléma Tella. V představení hraje na 250 místních učinkujících.