Nové autobusy TQM pro Valašsko a Rožnovsko
TQM - holding s.r.o., která zajišťuje příměstskou autobusovou dopravu v oblasti měst Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm, zavádí do provozu 6 nových autobusů Iveco Crossway LE. Foto TQM

Cestující v příměstské dopravě v okolí Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm se během měsíce dubna mohou těšit na šest nových autobusů Iveco Crossway LE. Nabídnou pohodlnější nastupování a vystupování, klimatizaci, USB nabíječky a řidičům moderní kabinu s novými technologiemi.

Cestující v příměstské dopravě v okolí Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm se během měsíce dubna mohou těšit na šest nových autobusů Iveco Crossway LE. Nabídnou pohodlnější nastupování a vystupování, klimatizaci, USB nabíječky a řidičům moderní kabinu s novými technologiemi.

TQM - holding s.r.o. (TQM) zajišťuje příměstskou autobusovou dopravu v obou oblastech od začátku roku 2021. 21 pravidelných linek je součástí Integrované dopravy Zlínského kraje. 

Nové žluté autobusy Iveco Crossway LE, které nahradí starší vozy. Žluté autobusy TQM svezou v rámci integrované dopravy Zlínského kraje ročně kolem 4,3 miliónu cestujících.

Vozový park autobusové dopravy TQM obnovujeme pravidelně. Minulý rok jsme do provozu zařadili dva nové autobusy, letos obměňujeme flotilu o 6 nových autobusů. Příští rok nás čeká další obnova. Vodítkem jsou pro nás Technické a provozní standardy Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje, které definují průměrné stáří vozového parku autobusového dopravce. To je maximálně 6 let. Výsledkem zmíněných obnov vozového parku je průměrné stáří našich autobusů 5,5 let“, uvádí Stanislav Brožek, ředitel osobní autobusové dopravy TQM.

Šest nových autobusů Iveco Crossway LE Line 12,05 m bylo vyrobeno v závodě IVECO BUS ve Vysokém Mýtě. Investice reflektuje závazek dopravce TQM poskytovat vysokou kvalitu služeb v autobusové dopravě a současně je v souladu se zásadami udržitelnosti. V tuto chvíli je vozový park příměstské autobusové dopravy TQM tvořen pouze autobusy značky Iveco splňující emisní normu Euro 6. Zbylé autobusy SOR jsou určeny pouze jako záložní.

Iveco Crossway LE Line 12,05 m jsou vybaveny motorem Tector 6 a splňují emisní normu Euro 6 step E, což zajišťuje ještě šetrnější dopad veřejné dopravy na životní prostředí. Autobusy jsou nízkopodlažní, mají bezbariérový přístup a kapacitu 45 míst k sezení, plus jedno místo pro řidiče. Jsou určené i pro přepravu kočárků.

Nové autobusy, dodávané společností KAR group, přinášejí řadu vylepšení jak pro cestující, tak i pro samotné řidiče autobusu. „Cestující určitě ocení nízkou podlahu při nastupování a vystupování, pohodlné sedačky, klimatizaci a tepelný komfort, když budou v autobuse trávit více času v příměstském provozu a všem se budou určitě hodit i USB nabíjecí místa pro mobilní zařízení“, shrnuje benefity pro cestující Dana Schwarzová, která má dodávku nových autobusů na starost. „Jsme jedním z největších prodejců autobusů Iveco Bus, vloni jsme v na trh dodali celkem 41 kusů této modelové řady a cestující jsou v naprosté většině spokojeni“, hodnotí Dana Schwarzová.

V neposlední řadě poskytují nové autobusy lepší a komfortnější pracovní prostředí pro řidiče. Jejich kabina je v porovnání s vyřazenými vozidly větší a ergonomická, nachází se zde i více automatizovaných technologií, které usnadňují řízení provozu, např. tachografy II. generace. Instalované LED osvětlení snižuje množství potřebné energie na provoz“, dodává Stanislav Brožek.

Od června 2022 zajišťuje TQM i provoz MHD pro město Valašské Meziříčí a obce Krhová a Poličná.

TZ TQM


Nové autobusy TQM pro Valašsko a Rožnovsko
Nové autobusy jsou nízkopodlažní pro nástup a výstup, jsou klimatizované a nabídnou USB nabíjecí místa pro mobilní zařízení. Foto TQM
Nové autobusy TQM pro Valašsko a Rožnovsko
Cestující v příměstské dopravě v okolí Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm se už v dubnu mohou těšit na šest nových autobusů Iveco Crossway LE. Nabídnou pohodlnější nastupování a vystupování, klimatizaci, USB nabíječky a řidičům moderní kabinu s novými technologiemi.
Nové autobusy TQM pro Valašsko a Rožnovsko