Nejprodávanější model nákladního vozidla  Volvo slaví 30 let
Nové Volvo FH se po svém uvedení na trh 4. září 1993 rychle stalo zcela novým standardem v řízení nákladních vozidel. O 30 let později si zákazníci mohou objednat Volvo FH jako elektrické, plynové a naftové. Foto Volvo Trucks

4. září před 30 lety představila Volvo Trucks model Volvo FH, s téměř 1,4 miliony prodanými vozy na přibližně 80 trzích po celém světě je nejprodávanějším nákladním vozidlem společnosti v historii.

4. září před 30 lety představila Volvo Trucks model Volvo FH, s téměř 1,4 miliony prodanými vozy na přibližně 80 trzích po celém světě je nejprodávanějším nákladním vozidlem společnosti v historii.

Vlajková loď značky Volvo Trucks se od samého počátku vyznačovala výrazným designem exteriéru a interiéru, vynikajícím komfortem pro řidiče a technicky vyspělými řešeními v oblasti výkonu a bezpečnosti. Volvo FH, zcela nové od A-Z, nabízející vynikající jízdní vlastnosti a nízkou spotřebu paliva, se po svém uvedení na trh v roce 1993 rychle stalo zcela novým standardem v řízení nákladních vozidel. O 30 let později je Volvo FH skutečně ikonické.

Volvo FH je dokonalým ztělesněním přístupu zaměřeného na zákazníka a modelu, který již 30 let posouvá hranice. Ve všech klíčových oblastech, jako je pohodlí řidiče, spotřeba paliva, bezpečnost a produktivita, jsme nikdy nepřestali vylepšovat toto nákladní vozidlo. Jsem velmi hrdý na to, že si dnes naši zákazníci mohou objednat Volvo FH jako elektrické, plynové a naftové,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Volvo FH bylo a zůstává lídrem v oblasti inovací. Bylo uveden na trh se zcela novým podvozkem s využitím konstrukce, která umožňovala flexibilní řešení pro různé přepravní aplikace. Převratné hnací ústrojí mělo nový 12litrový motor (16litrový pro Volvo FH16) a zbrusu nová kabina nabízela vynikající aerodynamiku a pohodlí řidiče.

Volvo Trucks pokračovalo v průběhu let s dalšími inovacemi s důrazem na své hodnoty: bezpečnost, kvalita a péče o životní prostředí. Mezi inovační milníky za poslední tři desetiletí patří airbag řidiče, automatizovaná převodovka I-Shift a Volvo Dynamic Steering, které poskytuje řízení bez námahy a skvělou ovladatelnost.

Pokud jde o design exteriéru, dvě zpětná zrcátka s jedinečným tenkým designem, který poskytuje řidiči lepší přímý výhled, a světlomety ve tvaru V, které nabízí lepší viditelnost a pohodlí pro řidiče a zároveň dodávají nákladnímu vozidlu jeho charakteristický vzhled, jsou dvěma příklady toho, jak jsou technologie a design Volvo využívány k cenným výhodám pro řidiře.

První generace modelu Volvo FH zcela změnila koncept moderního nákladního vozidla. Od té doby jsme pokračovali v nastavování nových standardů v nákladní přepravě a uvedli na trh dalších pět generací tohoto nákladního vozidla. Naším receptem na úspěch je využítí nejnovějších technologií způsobem, který vždy přináší jasné výhody pro naše zákazníky a řidiče. Důkazem našeho úspěšného úsilí o neustálé zlepšování a neustálého vývoje je, že Volvo FH je jediným nákladním vozidlem, které bylo třikrát zvoleno “International Truck of the Year,“ říká Ylva Dalerstedt, manažerka segmentu dálkové přepravy ve společnosti Volvo Trucks.

Volvo Trucks