Nasazení hybridních autobusů Orion z dílny koncernu DaimlerChrysler v New Yorku.

Společnost DaimlerChrysler a Metropolitan Transit Authority zlepšují kvalitu ovzduší hybridními autobusy Orion.
Společnost DaimlerChrysler a Metropolitan Transit Authority zlepšují kvalitu ovzduší hybridními autobusy Orion.
  • Cena “Blue Sky Merit Award” ekologické organizace Calstart pro projekt hybridních autobusů Metropolitan Transit Authority.
  • Velká zakázka 500 autobusů s opcí na dalších 389

Stuttgart/New York – Andreas Renschler ze společnosti DaimlerChrysler ocenil spolu s Petrem Kalikowem z Metropolitan Transit Authority (MTA) státu New York a Lawrence Reuterem z New York City Transit zlepšení kvality života v New Yorku díky hybridním diesel-elektrickým autobusům z prodkce Orionu, značkou městských autobusů DaimlerChrysler pro Severní Ameriku.

"Slavnost čistší a pružnější dopravy" bylo mottem této události, při které byla také předána cena “Blue Sky Merit Award” ekologické organizace Calstart společnosti MTA také jako výraz uznání pro to, že polovina z dodávky hybridních autobusů do USA je v New Yorku.

MTA Bus a New York City Transit (dceřiné společnosti MTA) zadaly v nedávné době zakázku na výrobu 500 vozů Orion VII s pohonem HybriDrive® pro závod v Oriskany (NY). Takto naroste do poloviny roku 2007 flotila hybridních busů na 825. Navíc sjednala MTA opci na dalších 389 vozů do budoucnosti.

Porovnáme-li tradiční dieselovou dopravu v New Yorku, systém Orion VII vykazuje jak znatelnou úsporu spotřeby paliva, nižší znečištění a hlučnost. DaimlerChrysler má ve vývoji hybridů dlouhou tradici - první hybrid byl představen na IAA Frankfurt již v roce 1969.

V srdci hybridního autobusu Orion VII je pohonný systém HybriDrive® vyrobený BAE Systems of Johnson City, N.Y. Systém pohání autobus jedním elektromotorem podporovaným řízeným diesel agregátem. Dieselový motor pohání generátor a také nabíjí baterie. Ty jsou zdrojem přídavné elektrické síly pro startování a kopcovitý terén.

Dieselový motor v hybridu jako je Orion VII je optimalizován pro provoz při relativně konstantních rychlostech. Akcelerace a zpomalení je zajišťováno elektromotorem nikoliv dieselem.

Dalším rysem Orionu VII je regenerační brzdový systém, který používá hnací elektromotor ke zpomalení efektivně přepínáním motoru na generátor. To šetří energii a redukuje opotřebení brzd.

Sériový hybridní konstrukční typ také eliminuje potřebu mechanických převodů.
Orion je značka pro DaimlerChrysler Commercial Buses North America (DCCBNA). Společnost má centrálu v Greensboro, N.C., výrobu v Oriskany a Mississauga, Ont. Kromě autobusů Orion, DCCBNA obchoduje se značkami Setra a Dodge Sprinte. DCCBNA je jednotkou DaimlerChrysler.

Zdroj: Tisková zpráva Daimler Chrysler. Překlad a úprava BUSportál.

Nasazení hybridních autobusů Orion z dílny koncernu DaimlerChrysler v New Yorku.