Od června naleznou cestující na autobusové místence zakoupené v předprodeji AMSBUS bonus 20 korun na vstupenku na filmovou komedii Martina Kotíka.
Od června naleznou cestující na autobusové místence zakoupené v předprodeji AMSBUS bonus 20 korun na vstupenku na filmovou komedii Martina Kotíka.
Slevu na vstupném na film Pánská jízda bude možno uplatnit od 24.6. do 31.8.2004 v multiplexech Palace Cinemas v Praze a Brně. Kromě ČSAD SVT Praha, s.r.o - provozovatele předprodeje AMSBUS - navázal mladý režisér a producent Martin Kotík i spolupráci s ADSSS (Asociace dopravních, spedičních a servisních společností Střední Čechy) - asociace byla partnerem předpremiéry v Palace Cinema 16.6.2004. Mediálním partnerem pro film je i BUS Portál. Spolupráce vychází i z osobních kontaktů Martina Kotíka a ČSAD SVT Praha s.r.o. - jako zajímavost uvádíme, že po dobu jeho vysokoškolských studií si od budoucího režiséra mohli cestující koupit jízdenku v předprodeji AMSBUS na Florenci, kde si tak zlepšoval studentský rozpočet. BUS Portál má k dispozici a uveřejňuje fotografie z filmu.


Informace o filmu - citujeme MFD ze sklonku loňského roku:
Čistě pánská domácnost, to je výchozí bod rodinné komedie, kterou točí Martin Kotík s Josefem Abrhámem a Martinem Dejdarem v hlavních rolích sousedů. Do kin přijde v létě 2004. O tom, jak na film přilákat i něžné pohlaví, mají tvůrci jasno. "Ženy nejlíp získáte, když uznáte, že bez nich to vážně nejde. Navíc si každá divačka bude myslet, že je to příběh právě o tom jejím partnerovi - včetně mé manželky," říká Dejdar. Když prý doma tvrdí, že je šikovný kutil, jeho žena vyprskne smíchy - ale podle herce to má i výhody: "Nikdo po mně domácí práce nechce." Představitelka jedné z ženských rolí Světlana Nálepková dodává, že své vlastní postřehy o nešikovných mužích raději do scénáře nevnáší: "To by nebyla komedie, nýbrž tragédie." Dejdarův hrdina a jeho filmový syn Vladimír Škultéty zůstanou sami a věří, že to zvládnou, přestože je soused, plně vytížený dědeček v Abrhámově podání, varuje a nabízí pomoc. Přijdou na takový film i mladí, kteří tvoří hlavní skupinu návštěvníků kin? "Myslím, že ano," říká jejich vrstevník Škultéty, "na rodinnou komedii mohou děti i babičky, každý se bude smát něčemu jinému." Režisér a spoluautor scénáře Kotík představuje žánr své prvotiny jako směs crazy čili ztřeštěných prvků, britského suchého humoru i nádechu italsko-francouzsko-amerických veseloher. "Všechny scény už od září zkoušíme, a pokud vtip nezabírá, přepisují se," líčí. Dejdar potvrzuje, že tak důkladné zkoušky dosud nezažil, ale poslouchá prý režiséra, i když má pochyby, zda je nutno trénovat třeba "průjezdy supermarketem s nákupním vozíkem". Humor Pánské jízdy není podle Dejdara sprostý ani podpásový, příběh je prý srozumitelný a "vede odněkud někam", což se o řadě dnešních scénářů nedá říci. "Doufám, že v létě uvedeme Pánskou jízdu i v Bijásku," zmínil herec bývalé pražské kino Kotva, jež si vzal pod patronát a kde uvádí střídavě divadlo i filmy.

MFD 28.11.2003 (spa)

Fotografie k filmu

Jste čtenáři BUS Portálu a považujete ho za zajímavý dopravní web ?
Přispějte mu svým hlasem v anketě VHD.

Děkujeme předem - sice to už skoro jistě nemáme šanci v konkurenci mašinkářů vyhrát, ale mohli bychom být důstojným soupeřem.    
(dabra)

Na rodinnou komedii Pánská jízda s autobusovou místenkou AMSBUS