Mapa spojů v aplikaci PID Lítačka ukáže polohu vozidel

Polohu spojů mohli cestující dosud sledovat na webu, v rámci rozvoje aplikace PID Lítačka je nyní k dispozici i v mobilu. Výrazně zjednoduší a zefektivní cestování po Praze a Středočeském kraji.

Polohu spojů mohli cestující dosud sledovat na webu, v rámci rozvoje aplikace PID Lítačka je nyní k dispozici i v mobilu. Výrazně zjednoduší a zefektivní cestování po Praze a Středočeském kraji.

Ve Středočeském kraji, kde lidé často musí přestupovat a kombinovat různé druhy dopravy, je schopnost sledovat polohu spojů v reálném čase klíčová. Uživatelé aplikace tak mohou okamžitě reagovat na aktuální dopravní situaci, což zvyšuje efektivitu a spolehlivost jejich každodenního dojíždění a zlepšuje celkový komfort cestování veřejnou dopravou,” uvedl Petr Borecký, radní Středočeského kraje pro dopravu.

Nová funkce Mapa spojů PID je součástí dalšího rozvoje aplikace PID Lítačka, jakým byl i nedávno představený vyhledávač nové generace pro cestování v Praze a Středočeském kraji. Aplikace PID Lítačka už dávno není jen nástrojem pro kontrolu jízdenek. Nyní nabízí širokou škálu funkcí, které usnadňují každodenní cestování po Praze a Středočeském kraji.

Uživatelé mohou platit za parkování, vyhledávat nejrychlejší a nejefektivnější spojení kombinací různých dopravních možností včetně sdílených dopravních prostředků.

PID Lítačka se zaměřuje na budoucnost městské mobility, a proto do svých funkcí zahrnula i mikromobilitu, jako jsou například sdílená kola. Tímto způsobem aplikace přispívá k modernímu a ekologickému cestování, které je šetrné k životnímu prostředí a pohodlné pro uživatele,“ vysvětluje Luboš Kratochvíl, předseda představenstva městské společnosti Operátor ICT, která má vývoj a provoz aplikace na starosti.

 „Mapa spojů PID nyní funguje jako webová stránka a mezi uživateli je mimořádně oblíbená pro svou názornost a užitečnost. Implementací tohoto nástroje do PID Lítačky plníme přání mnoha cestujících, pro které tak bude mobilní aplikace skutečně komplexním nástrojem pro cestování nejen veřejnou dopravou po Praze i celém Středočeském kraji,“ říká ředitel ROPID Petr Tomčík.

Není bez zajímavosti, že Mapu spojů PID používá i spousta řidičů tramvají a autobusů, kteří si tak třeba před střídáním řidičů na odpolední směnu snadno najdou svoji tramvaj nebo autobus, pokud má zpoždění,“ dodává Petr Tomčík.