Společenství "Veselý FILM" natočilo v roce 2005 dva filmy zabývající se autobusovou dopravou : Linka Třebíčska, Linka Karosa.
Společenství "Veselý FILM" natočilo v roce 2005 dva filmy zabývající se autobusovou dopravou : Linka Třebíčska, Linka Karosa.
Redakce BUSportálu dostala obě DVD jako dárek a se zájmem si je prohlédla. Je příjemné vidět komfortní běžné cestování autobusy Mercedes-Benz na Třebíčsku i záběry z výroby Karos. Opravdu pozoruhodné jsou bokorysy autobusů, které ukazují historii Karosy. "Veselý film" natočil tyto autobusové filmy:
  • Linka je prvním filmem Jana Veselého ml. o autobusové dopravě. Vznikl v průběhu roku 2004 ve spolupráci s TRADO-BUS, s.r.o. Diváci si zde projedou několik spojů linky 790690. Tento film získal 3. místo na festivalu PAF 2005 v kategorii "Cena diváků" 55 hlasy.
  • Linka Karosy se zabývá historií a současností společnosti KAROSA, a. s. z Vysokého Mýta. Film byl natočen v červenci 2005 ve Vysokém Mýtě, kde společnost sídlí. Ve filmu se Vám představí Radomil Novotný a Milan Vávra z Karosy. Film byl natočen na ředitelství Karosy, ve výrobní hale a na expedičním parkovišti. Diváci zde uvidí zkrácenou cestu autobusu výrobní halou, v současné době vyráběné autobusy a manažer prodeje Radomil Novotný hovoří o současnosti společnosti. Bokorysy autobusů, které ukazují historii Karosy, zpracoval a poskytnul pan Pavel Petr z ČSAD Kladno.
  • Linka Třebíčska přináší mnoho zajímavých o hlavních dopravcích třebíčského okresu - společnostech s ručením omezeným TRADO-BUS a TRADO-MAD a také o ICOM transport, a. s. Film byl natočen v červnu 2005 na trase linek 790690, 790200 a také v Třebíči, kde se točila místní část o městské hromadné dopravě. Nechybí záběry z provozoven a oddychových stání.


Na dotaz redakce, jak reagovat na zájem o filmy, Jan Veselý říká: "Bylo by fajn, kdyby se Linka Karosy i Linka Třebíčska dostala mezi lidi, takže pokud by o ně někdo projevil zájem, je možné se domluvit. Pokud by někteří dopravci či firmy podnikající v autobusové dopravě měli zájem o film se svojí vlastní linkou, je možné ji zpracovat. "
VeselyFILM@t-email.cz