Kompletní modernizaci 32 trolejbusů v Bostonu v USA provede Škoda Electric
Foto Škoda

Vozidla byla vyrobena v letech 2004 až 2005 ve spolupráci ŠEL a Neoplan USA.
Reklama
Vozidla byla vyrobena v letech 2004 až 2005 ve spolupráci ŠEL a Neoplan USA.
Plzeň, 3. 11. 2014 – Škoda Electric uzavřela kontrakt na kompletní modernizaci 32 kloubových trolejbusů v Bostonu ve Spojených státech amerických. Společnost navázala na svojí významnou dodávku trolejbusů z let 2004 až 2005, kdy společně s firmou Neoplan USA vyrobila tato vozidla pro Boston. Nyní zahájí jejich modernizaci, aby výrazně prodloužila jejich životnost. Hodnota zakázky je zhruba 100 milionů korun a bude probíhat v letech 2015 a 2016. Škoda do Bostonu v minulosti dodala vedle kloubových vozů i 28 dvanáctimetrových trolejbusů.

„Škoda Electric uzavřela kontrakt na část modernizace osmnáctimetrových vozidel. Jedná se částečně o mechanickou a hlavně o elektrickou část vozu, tzn. původní rozsah dodávky ze Škodovky. Půjde o úpravu všech 32 dodaných trolejbusů typu DMA,“ informuje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Škoda modernizuje část týkající se elektrické výzbroje. Půjde především o upgrade a kontrolu střešních kontejnerů, úpravu sběracího systému, kontrolu a kompletní testovaní celého vozidla a podporu modernizace dieselgenerátoru. ŠEL bude mít také hlavní zodpovědnost za kompletní testování vozidel – například diagnostiku, jízdní a napěťové zkoušky, za podporu při modernizaci ohledně elektrické části a modernizaci některých komponentů.

Rekonstrukce vozidel bude probíhat v USA ve spolupráci s místní společností MMA, která bude mít na starost mechanickou část modernizace vozu, konstrukce a interiéru. Na samotné modernizaci se bude pracovat v sídle MMA v nejsevernější části USA v městě Limestone ve státě Maine. Přímo v Bostonu se pak bude odehrávat úvodní a závěrečné testování a samozřejmě přejímka vozidel. Škodu Electric budou reprezentovat odborníci zaměření na projekty v USA, specialisté na montáž a technici ze zkušebny.

Škoda Electric ji v minulosti dodala do USA několik set dalších trolejbusů. Konkrétně se jednalo o dodávku 57 trolejbusů do Daytonu v letech 1995-1999 a 273 trolejbusů do San Francisca v letech 2001-2004. V letech 2001-2002 navíc Škoda Transportation dodala do USA deset tramvají do Portlandu a Tacomy.

"Spojené státy jsou perspektivní i pro další dodávky. Jedná je obrovský trh a proto skýtá mnoho dalších zajímavých obchodních příležitostí. V současnosti například jednáme s místními partnery o projektech na elektrobusy,“ říká Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy společnosti Škoda Electric.

Z TZ Škoda
2005 na BUSportálu: Bostonské trolejbusy z plzeňské ŠKODA ELECTRIC.

Kompletní modernizaci 32 trolejbusů v Bostonu v USA provede Škoda Electric
Foto Škoda. (Výřez)
Kompletní modernizaci 32 trolejbusů v Bostonu v USA provede Škoda Electric
Vůz DMA č.1105 před vjezdem do tunelu na Silver line (2004).