FlixBus poprvé vyjíždí ve Finsku, propojuje už všechny kontinentální země EU
První zelené autobusy budou vyjíždět od 27. července z Varšavy v Polsku a končit ve finské Vaase, včetně cesty trajektem z Tallinnu do Helsinek. Díky tomuto rozšíření FlixBus propojuje finská města mezi sebou i se střední Evropou. Do Skandinávie jde odjet také z Prahy. Foto FlixBus

První zelené autobusy budou vyjíždět od 27. července z Varšavy v Polsku a končit ve finské Vaase, včetně cesty trajektem z Tallinnu do Helsinek. Díky tomuto rozšíření FlixBus propojuje finská města mezi sebou i se střední Evropou. Do Skandinávie jde odjet také z Prahy.

 

První zelené autobusy budou vyjíždět od 27. července z Varšavy v Polsku a končit ve finské Vaase, včetně cesty trajektem z Tallinnu do Helsinek. Díky tomuto rozšíření FlixBus propojuje finská města mezi sebou i se střední Evropou. Do Skandinávie jde odjet také z Prahy.

 

"Vstupem společnosti Flix na finský trh jsme dosáhli zásadního milníku v propojení všech kontinentálních zemí EU. Plníme naše poslání nabízet cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování pro každého. Věříme, že poskytováním pohodlné dopravy v globálním měřítku způsobíme revoluci na trhu. Zejména nyní, kdy lidé projevují zájem o svůj dopad na životní prostředí, chceme vytvářet správné příležitosti, aby si vybrali hromadnou dopravu a snížili svou uhlíkovou stopu," řekl André Schwämmlein, generální ředitel společnosti Flix.

Ve Finsku zastavují autobusy na cestě ve městech Vaasa, Närpes, Rauma, Latila, Raisio, Kupittaa, Salo, Lohja a Helsinky. Trasa pokračuje přes Estonsko, Lotyšsko a Litvu, než se dostane na konečnou zastávku v polské Varšavě. Díky jedinému přestupu se cestující z Finska mohou dostat do dalších evropských měst, jako je Berlín, Vídeň nebo Bratislava.
 
Na základě svého obchodního modelu FlixBus spolupracuje s místními autobusovými partnery po celém světě, kteří pak zodpovídají za běžný provoz autobusů. První linku do Finska bude provozovat litevská dopravní společnost Ollex a provozovatel trajektů Tallink. Spoluprací společností Tallink a FlixBus mohou cestující spojit autobus s cestou trajektem na jednu jízdenku a dorazit do Finska s jedinou rezervací.

Skandinávie je oblíbeným letním cílem pro turisty, kteří upřednostňují chladné podnebí. S FlixBusem se lze přes léto dostat denně z Prahy do norské metropole Osla. Expresně bez zastávky jede až do Berlína. Dalšími zastávkami jsou Kodaň, Malmö, Lund, Helsingborg, Halmstad, Gothenburg a do Osla přijíždí brzy ráno druhý den.Linka překonává Kielský záliv na trajektu, z Kodaně do Malmö užívá Øresundský most.

Linka z Prahy do Švédska je vedena až do Malmö stejnou trasou jako spoj do Osla. Poslední linkou je spojení Prahy s Kodaní, které je obsaženo i v obou zmíněných linkách na Skandinávský poloostrov. Pěkné noční spojení je ideální právě pro cestu do Kodaně. Z Prahy Florence autobus odjíždí ve 20:10, zastavuje v Drážďanech, na Letišti Berlin, v Rostocku a po překonání úžiny trajektem z Rostocku do Gedseru přijíždí do Kodaně v 10:10.

Pro FlixBus všechny tři linky obsluhuje  autobusová společnost Umbrella Coach & Buses, GmbH.

Na území Švédska lze využít také služeb dopravce FlixTrain. Evropská Unie vybrala ve svém projektu mezinárodních evropských vlakových spojení projekt Flixu propojení Lipska, Berlína, Kodaně a Stockholmu. V budoucnu tedy bude pravděpodobně možné přepravit se z Německa do Švédska komfortním vlakem.