Dopravní podniky otevřou své brány a pochlubí se vozovnami
Dětský den otevřených dveří v Dopravním podniku města Ústí nad Labem v roce 2019. Foto DPMÚL

Letní měsíce budou opět nabité nejrůznějšími zábavnými akcemi, které pro své fanoušky chystají dopravní podniky. Všechny budou spjaté s městskou hromadnou dopravou. Představí se zázemí vozoven, ale také historické vozy.

 

Letní měsíce budou opět nabité nejrůznějšími zábavnými akcemi, které pro své fanoušky chystají dopravní podniky. Všechny budou spjaté s městskou hromadnou dopravou. Představí se zázemí vozoven, ale také historické vozy.

 

"Vloni jsme na webu www.sdp-cr.cz spustili sekci Kalendář akcí pro veřejnost, která se těší velké oblibě, dokonce je to nejnavštěvovanější stránka našeho webu. Fanoušci městské hromadné dopravy se tu na jednom místě dozví o všech plánovaných akcích dopravních podniků, které patří do našeho sdružení, tedy největších dopravních podniků v republice. A letos je opravdu z čeho vybírat,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Většina červnových akcí je věnována dětem a spojena s Mezinárodním dnem dětí. Hned 1. června připravil Den dětí v dopraváckém stylu Dopravní podnik Ostrava. V sobotu 3. června se koná Pražský dopravní den dětí v Braníku, který připravuje Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci s Českými drahami a společností Ropid. Brány svých vozoven otevřou dopravní podniky v Ústí nad Labem, Zlíně, Brně nebo Českých Budějovicích. „Den otevřených dveří pořádáme po čtyřech letech. Zájemcům představíme zázemí autobusové vozovny v Novohradské ulici, budou si moci prohlédnout techniku, která je potřeba k zajištění MHD, ale třeba i správu veřejného osvětlení a trolejbusového trakčního vedení. Atrakcí bude mnohem víc a zábavu si určitě užijí nejen děti,“ vyjmenoval ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš.

V Pardubicích připravili historické jízdy trolejbusů a autobusů, které se konají od května až do října a připomínají významné události z historie místní hromadné dopravy.

Další akce pořádají dopravní podniky v průběhu celého léta až do podzimu. Dopravní podnik města Hradce Králové připravuje bohatý program u příležitosti 95. výročí založení MHD v Hradci Králové na sobotu 7. října.