ČSAD autobusy Plzeň: Přímé spojení s Prahou z Tachova a Rokycan
Fotomozaika záběrů BUSportálu na téma ČSAD autobusy Plzeň

Prvního května rozšíří společnost ČSAD autobusy Plzeň svoji nabídku autobusových spojů do hlavního měst.
Prvního května rozšíří společnost ČSAD autobusy Plzeň svoji nabídku autobusových spojů do hlavního měst.
Kromě tradičních tras z Domažlic, Klatov a Plzně přibude i nová linka, která nabídne přímé spojení do Prahy také z Tachova a Rokycan. "Na základě poptávky od cestujících a prověření obchodního rizika spouští naše společnost od 1. května 2011 novou linku č. 490820 Tachov - Bor - Nýřany - Plzeň - Rokycany - Praha. Zajímavé ceny jízdného do Prahy a zpět zůstávají v platnosti, zvýhodněné ceny budou zavedeny i pro cesty z Tachovska a Rokycanska," informuje Zbyněk Hupák ze společnosti ČSAD autobusy Plzeň.

Pro cestující z oblasti Tachovska jsou určeny spoje vedené z Tachova přes Tisovou, Bor a Kladruby do Plzně a následně do Prahy na Zličín a zpět. Každý pracovní den v 5:25 z Tachova s příjezdem do Prahy,Zličína v 7:55. Zpáteční spoj jede už ze zastávky Praha, ÚAN Florenc v 15 hodin (15:35 ze Zličína) a do Tachova dorazí v 18:10. V neděli a státní svátek pojedou autobusy z Tachova ve 14:50, do zastávky Praha na Zličín přijede v 17:10. Nazpět vyjíždí také ze Zličína v 18:10 a zakončí svoji cestu ve 20 hodin a 30 minut vTachově.

V jízdním řádu nové linky nalezneme také spoje určené především obyvatelům Rokycan a okolí. V pracovní dny pojedou do Prahy a zpět hned dva spoje (v 5:00 a 12:00), které začínají v Rokycanech na autobusovém nádraží a pokračují přes zastávky Svojkovice, Holoubkov, Mýto a Kařez do Prahy. Ranní spoj navíc obslouží i město Zbiroh. V Rokycanech zároveň zastaví i oba spoje z Tachova do Prahy a zpět.

Každou neděli a svátek pojede také nový spoj v 17:50 z Plzně přes Rokycany (18:15) a Zbiroh do Prahy na Zličín. Opačný směrem vyjede ve 20:15 ze Zličína a se zastávkou v Rokycanech dojede do Plzně ve 21.25 hod.

Na nové lince, stejně tak jako na stávajících linkách č. 400321 Domažlice-Plzeň-Praha a č. 431300 Klatovy-Plzeň-Praha, budou cestující přepravováni komfortními autobusy s plnou klimatizací. V logem označených autobusech je dále nabízena služba Wi-Fi Internet zdarma pro bezplatný přístup k Internetu šířený po autobuse bezdrátovou technologií Wi-Fi.
Bližší informace
TZ ČSAD autobusy Plzeň a.s.

ČSAD autobusy Plzeň: Přímé spojení s Prahou z Tachova a Rokycan