BYD získal velkou zakázku od Transdev do Švédska
Objednávka od Transdev zahrnuje 44 15metrových autobusů s nízkým vstupem. Foto BYD

Transdev AB objednal od čínského výrobce 52 elektrických autobusů pro region Gävleborg ležící na východě země u Baltského moře.

Reklama

Transdev AB objednal od čínského výrobce 52 elektrických autobusů pro region Gävleborg ležící na východě země u Baltského moře.

Z celkového počtu je 44 autobusů 15metrových low-entry a 8 je 12metrových nízkopodlažních. Vybaveny budou železo-fosfátovými bateriemi s nejnovější technologií od BYD. Dojezd 15metrových autobusů podle výrobce činí 450 kilometrů na nabití podle norem SORT II. Jedná se o největší objednávku Transdev na eBusy BYD od roku 2015, kdy poprvé zařadil značku do své flotily. Bezemisní autobusy budou jezdit v provincii Gästrikland na východním pobřeží Švédska. Malebný region se zaměřuje na ochranu životního prostředí a udržitelnost.

Podle BYD je v severském regionu v provozu nebo objednáno více než 700 elektrických autobusů od BYD, a v Evropě více než 3 000 (podle statistik CHATROU CME SOLUTIONS je v evropských státech od roku 2012 registrováno 1 410 elektrických autobusů značky BYD a 1 268 ks vyrobených ve spolupráci BYD a Alexander Dennis). V severských zemích dosud ujely více než 59 milionů km. V Evropě přes 197 milionů km a podle BYD snížily CO2 o více než 211 000 tun.