28 kloubových hybridů Volvo 7900 pro T&J Busz Budapešť
Foto Volvo Buses

Největší zakázka svého druhu v oblasti kloubových hybridních autobusů pro Volvo Buses.
Reklama
Největší zakázka svého druhu v oblasti kloubových hybridních autobusů pro Volvo Buses.
Autobusy dopravují cestující v Budapešti prostřednictvím dopravce T&J Busz, který je také zákazníkem Volvo Bus. Volvo 7900 Articulated Hybrid má velkou obsaditelnost, nízkou hlučnost a spotřebu o 30% nižší oproti srovnatelnému dieselu.

"Prodali jsme více než 1900 hybridů Volvo do 21 zemí, ale zakázka pro Budapešť je největší svého druhu v oblasti kloubových hybridních autobusů," říká Arpad Szucs ze zastoupení Volvo Buses v Maďarsku. Volvo Buses bude poskytovat také servis vozidel včetně baterií za fixní měsíční náklady. Zákazníci proto nemusí mít obavy z nových technologií, zejména ekonomiky baterií, protože náklady jsou dané předem. Obchod byl uzavřen ve spolupráci se společností Rába Automotive, která dodala také sedadla pro všech 28 autobusů.
7900 Articulated Hybrid je tříosý nízkopodlažní kloubový autobus s délkou 18 m a obsaditelností 126 cestujících. Je využit dieselový motor Volvo D5 Euro 6 (240 hp, 900 Nm) a elektromotor: Volvo I-SAM parallel hybrid (150 kW max.). Jde o paralelní hybridní technologii, oba pohony mohou být použity společně i samostatně. Na zastávkách je využíván výhradně elektromotor. Brzdná energie je rekuperována do baterií.
Z TZ Volvo Buses
BUSportál: Budapešť modernizuje vozový park osvědčenými evropskými značkami. Volánbusz např. odebral autobusy MAN, dopravní podnik (BKK) zase autobusy Mercedes-Benz Citaro. Konsorcium firem Škoda Electric a Solaris dodá do maďarského hlavního města 24 nových trolejbusů.

28 kloubových hybridů Volvo 7900 pro T&J Busz Budapešť
Foto Volvo Buses. Výřez.